Didim

Uyarı 1:Didim’de görmeniz gereken 2 yer bulunuyor: Apollo Tapınağı, Altınkum Plajı ve Didim Marina. Apollo tapınağı gerçekten çok ilgi çekici olsa da tapınağın alanı günümüzde sokakların aşağısında kalmış bulunuyor. Dolayısıyla tapınağın tümü tapınak alanına girmeden görülebiliniyor. Özellikle etrafındaki cafelerden birine oturarak tapınak karşısında bir şeyler yiyebilir ve içebilirsiniz. Didim’e 2 saat kadar vakit ayırmanız yeterli olacaktır.

Uyarı 2: Didim’in meşhur olmasındaki en büyük sebep Didim’deki tarihi yoldur. Bu yol: Didim M.Ö. Miletos kentine bağlı bir kehanet merkeziydi. Miletos ve Didim’de düzenlenen dini bayramlardan ötürü aradaki yol Kutsal Yol olarak geçmektedir. Ayrıca sırf bu iki şehir değil bu yol üzerinde başka birçok kutsal alan daha bu yol üzerinde bulunuyormuş.

Uyarı 3: Didim’in civarında 25 dakika uzaklıkta bulunan Akbük ve 45 dakika kadar uzaklıkta bulunan Bafa Gölü, Didim’den gidilebilecek en doğru gezi noktaları olacaktır. Didim’e uçak ile gelecekseniz en yakın havalimanı Milas-Bodrum havalimanı olacaktır. Milas’tan Didim’e ulaşmak için yol üzerinde bulunan sırasıyla Euromos Ören Yeri, Bafa Gölü ve Akbük’ü kesinlikle tavsiye ederim!!

Bafa Gölü hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Euromos Ören Yeri hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Milas hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

İyi Seyahatler,