Subotica

Uyarı 1: Subotica’yı en rahat Novi Sad’tan günü birlik güzel bir geziyle görebilirsiniz.

Novi Sad hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Uyarı 2: Dikkat edilmesi gereken en önemli konu aslında türk vatandaşlarını ilgilendiriyor. Sırbistan için türk pasaportlarına vize gerekmemektedir ama Macaristan için türk pasaportlarına vize gerekmektedir. Eğer trenle Sırbistan’ın içinden (örneğin Novi Sad’tan) Subotica’ya geliyorsanız dikkatli olmalısınız. Çünkü: Subotica’dan bir sonraki durak Macaristan’dır ve durağı kaçırırsanız sınırda kaçak geçmeye çalışıyor izlenimi yaratabilirsiniz. Dolayısıyla yanınızda türk pasaportunuz varsa ama Schengen vizeniz bulunmuyorsa Subotica durağını sakın kaçırmayın!

Uyarı 3: Umarım herkes Uyarı 2’yi okumuş ve Subotica’ya sorunsuz varabilmiştir. Ben Subotica’daki binaları Budapeşte’den bile daha güzel buluyorum. Ayrıca mimari açıdan gördüğüm en güzel sırp şehridir. Bunun nedeni ise Avusturya-Macaristan etkisinin bombalanmalardan zarar görmemiş olmasıdır. Burada görmeniz gereken aslında 3 yer bulunuyor:

İlki, belediye binası 

İkincisi, Kapak resminde bulunan Raichle Sarayı; Üçüncüsü ise dış cephesi hayli enteresan bu sinagog’tur. Bunun dışında sokaklar da Bratislava’yı anımsatan çok sayıda heykel ve grafitiler bulunuyor.

Subotica’da Çektiğim Öteki Fotoğraflar

İyi Seyahatler,