Toledo

Uyarı 1: Toledo, İspanya’nın Madrid’ten önceki başkenti ve konum gereği Madrid’e çok yakındır. Toledo’ya günübirlik Madrid’ten gelmek en mantıklı karar olacaktır.

Madrid hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Uyarı 2: Madrid otobüs terminalinden her yarım saatte kalkan otobüslerden birine binmeniz yeterlidir. İki şehir arasındaki yol 1 saat sürmektedir. Toledo’da indikten sonra eski şehre gitmek için aşağı yukarı 20 dakika yürümeniz gerekiyor. Toledo yamacın üzerinde kurulu olsa da bazı yerlerde bulunan yürüyen merdivenler sayesinde yamacı tırmanmak zorunda kalmıyorsunuz. 

Uyarı 3: Açıkçası Toledo’da yarım gününüz varsa sadece sokakları görmek ve şehri tanımakla tüm vaktiniz geçer. Çok enteresan kapıları ve girişleri olan evler de görebilirsiniz!

Ayrıca bu turu yaparken etraftaki manzara alanlarını kaçırmamaya özen gösterin!

Uyarı 4: Tam 1 gününüz varsa şehri gezmenin dışında birkaç yere de uğrayacak vaktiniz olabilir. Bunlar için öncelikle  16. yüzyıldan kalma askeri müze olan Alcazar de Toledo ve 13. yüzyıl gotik katedrali olan Santa Iglesia Catedral Primada de Toledo güzel başlangıçlar olabilirler. Buraların haricinde Sağ tarafta resmi bulunan  Manastır (Monasterio San Juan de los Reyes) üçüncü en önemli durağınız olabilir.

Ekstra

San Martin Köprüsü (Puente de San Martin), Tavera Hastanesi‘nin içi (Günümüzde Sanat Müzesi),  Bisagra Kapısı (Puerta de Bisagra) dönmeden önce uğramayı deneyebileceğiniz bazı noktalardır. Fakat bu bahsettiğim yerler eski şehrin bulunduğu tepelik alanlarda olmadığı için aşağıya tekrar inip bulmanız gerekmektedir. Dolayısıyla gerçekten çok vaktiniz bulunmuyorsa bu yerleri aramaya çalışmayın!

Toledo’da Çektiğim Fotoğraflar

İyi Seyahatler,