Montecatini Terme

Uyarı 1: Montecatini Terme güzel bir toskana kentidir. Kent aslında iki bölüme ayrılıyor: Trenle ulaşılan alçak kısım ve yukarıdaki (Montecatini Alto). Montecatini Terme’ye Floransa, Lucca ya da Pisa’dan günübirlik bir gezi için kolaylıkla gelinebilir.

Floransa hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Lucca hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Pisa hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Uyarı 2:Benim gibi kasabaya trenle geliyorsanız ilk önce aşağı kısma ulaşırsınız. Bu kısım o kadar büyük ve dağınık ki bütün şehrin aşağıda olduğuna dair bir yanılsama yaşayabilirsiniz. Asıl eski şehir yukarıda Montecatini Alto kısmındadır. Aşağı kısımda yürürken Parco delle Terme adında şehrin asıl parkını göreceksinizdir. Alt kısımda görmeniz gereken her yer bu parkın etrafında bulunmaktadır. Parkın ortasında Stabilimento termale tamerici adında yapıyı gördükten sonra parktan, tren istasyonuna doğru yürürken parkın tam dışında Terme di Montecatini onun hemen karşı sırasında Montecatini Modern Sanatlar Müzesi‘ni göreceksiniz.

Uyarı 3: Bu parkı, 2 binayı ve müzeyi gördükten sonra aşağı kısma değil yukarı kısma geçmenizin vakti gelmiştir. Asıl eski sokaklar bu üst taraftadır ve üst kısımda ziyaret edebileceğiniz tek yer Montecatini Kalesi (Castello di Montecatini)‘dir. Kaleyi de göremezseniz hiçbir şey kaybetmiş olmayacağınızı garanti ederim.

İyi Seyahatler,