Sremski Karlovçi

Uyarı 1: Sremski Karlovçi için en doğru adres Sırbistan’ın Novi Sad kenti olsa da Belgrad’tan da gelinebilir. Burayı görmek için birkaç saat yeterli olacaktır; burada kalmanız da gereksizdir.

Belgrad hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Novi Sad (Sırbistan’ın 2. en büyük şehri) hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Uyarı 2: Toplu taşımada bu güzel şehre en rahat ulaşım trenle gerçekleşmektedir. Sadece kazayla ad benzerliğinden Karlovci Vinogradi durağında inmeyin. Karlovci Vinogradi durağında sadece fabrika gibi bir bina vardır. Yanlış yerde indiğinizin en büyük kanıtı sizinle çok az kişinin inmesi veya turistten çok işçilerin gelmesi olabilir. İnmeniz gereken durak 1-2 durak farkla Sremski Karlovçi’dir.

Uyarı 3: Sremski Karlovçi’de indikten sonra meydanda Dört Aslanlı Çeşme bulunmaktadır. Bu çeşme haricinde çok güzel evler ve sokaklar bulunuyor. Şehirde güzel küçük de bir müze bulunuyor. Bu müze şarap ve bal tadım müzesidir ve ingilizcesi Museum of Beekeeping and Wine Cellar Zivanovic olarak geçmektedir. Bulunduğu adres Mitropolita Stratimirovica 86bSremski Karlovci 21205. Telefon:+381 21 881071. Ayrıca şehrin kendine özgü bazı şarapları da vardır. Geziniz sırasında en son güzel bir manzara görebilmek için Vidikovac‘a çıkabilirsiniz.

Sremski Karlovçi’de Çektiğim Fotoğraflar

İyi Seyahatler,