Milas

Uyarı 1: Milas merkezi, Bodrum havalimanına çok yakın bir noktada bulunuyor. Buranın merkezine yakın bulunan Milas müzesi  haricinde maalesef pek de görülecek bir yer bulunmuyor. Milas Müzesi’ne ulaşınca ise buranın kalıcı olarak kapalı olduğunu görmek gerçekten üzücüydü. Kapalı olmasının haricinde ne zaman tekrardan açılacağı veya neden kapatıldığı belirtilmemiş. Dolayısıyla burada sadece Müzenin bahçesindeki heykellere bakabilme fırsatım oldu. Bahçe ise o kadar küçük ki 5 dakikada tüm bahçedeki heykelleri görebiliyorsunuz. Müze haricinde ziyaret edilebilecek tek yer Gümüşkesen Anıtı‘dır. Burada bir yerde yemek istiyorsanız kesinlikle tercihiniz Milas meydanına bakan restoran/Cafelerden birinden olsun.

Uyarı 2: Milas’ta yapılabilecek faliyetlerin sınırlı olmasına rağmen civarda görülebilecek çok yer bulunuyor. Civarda görülmesi en gereken en önemli yerler ise: Stratonikeia, Euromos Ören Yeri ve Labranda Ören Yeri‘dir.

Örnek bir program olarak bir haftasonu cumartesi sabahı Milas havalimanına indikten sonra aynı gün içerisinde sırasıyla Stratonikeia, Euromos, Bafa Gölü, Didim, Akbük ve akşam yemeği için Bodrum’a gittim. Pazar günü de Bodrum’da sakin bir gün geçirebildim.

Stratonikeia hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Euromos Ören Yeri hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Bafa Gölü hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Didim hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

İyi Seyahatler,