Como gölü

Uyarı 1: Como gölüne en rahat ulaşım Milano’dan veya Lugano’dan olabilir. Yakınlıklarından dolayı iki göl aynı günde gezilebilir. Como, Lugano ve Milano arasındaki durak olduğu için uğranması gereken ilk durak Como seçilebilir.

Milano yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz. Milano-Como arası 1 saat kadardır.

Lugano yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz. Lugano-Como arası yarım saat kadardır.

Uyarı 2: Como gölü etrafında yürüyerek görebileceğiniz yer çok azdır. Dolayısıyla tekne turuna çıkmanız bir zorunluluk haline geliyor.

Uyarı 3: Como gölünün küçük bir kısmında yüzebilirsiniz. Suyu hep arıtma sistemleriyle temizlemelerine rağmen etrafta bazı üretim tesisleri olduğu için yine de dikkat etmek de fayda var. Özel bir tekneyle gölün ortalarında ya da Como’nun kent bölgesinin ilerisinde hiçbir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Como, Lombardiya bölgesinde etrafı dağlarla çevrili bir göldür. Burası için küçük bir yer olarak bahsedilmesine rağmen göl çok büyüktür. Tekne turları bile gölü tam olarak bitirmiyorlar. Dünya’da tek olan Setificio ipek akademisi buradadır.

Örnek Program

Tekne turundan sonra merkezde Como Katedrali’ne ve Voltiano Tapınağı (Tempio Voltiano)‘ya uğrayıp toplamda yarım saat harcadıktan sonra, 1 saat kadar da eski Como da dolaşıp Lugano‘ya gidebilirsiniz.

Como en çok George Clooney‘in evi olmasından dolayı ünlenmiştir. Tekne turların hepsi kesinlikle George Clooney’in evini göstermeden geçmediği için tekne turlarına  George Clooney turizmi de denmektedir. için Como, günümüzde Milano’ya da yakın olmasından dolayı çok zenginler tarafından tercih edilmektedir. Gölün etrafında oturanlar deniz uçaklarıyla ya da teknelerle ulaşım sağladıkları için gölde çok sayıda bulunuyorlar. 

 

İyi Seyahatler,