polignano a mare

Uyarı 1: Bari‘den geliyorsanız,  polignano a mare için sadece 35 dakikalık bir uzaklıktasınız. Puglia’nın en güzel adriyatik sahillerinden birine geliyorsunuz, mayonuzu almayı unutmayın. Aynı gün içerisinde sadece 17 dakika mesafe ileride monopoli’ye de uğrayabilir ve gezebilirsiniz. Sadece, Monopoli yüzmeye çok elverişli olmadığı için polignano a mare’de yeterince yüzmenizi öneriyorum.

Monopoli yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Uyarı 2: Burada dünyaca ünlü bir kaya restoran bulunuyor. Bu restoran ölmeden önce yemek yenmesi gereken restoranlar listesinde üst sıralarda bulunuyor. Bu restorana önceden rezervasyon yapmanızı öneririm. Restoranın internet sitesi için burayı tıklayabilirsiniz.

Uyarı 3: Polignano a mare‘de sahil (Spiaggia) ve liman (porto),  aynı yerdirler. sahilin biraz açığında, evlerin üzerine durdukları kayaların deniz ile arasında boşluklar bulunuyor. Bu küçük mağaraları kaçırmayın.

Uyarı 4: Viyadüğün üzerindeyken sahilin gerisinde kalan kazı alanı yukarıdan görüldüğü kadardır. Burayı gezmek için ilerlemenize gerek yok.

Burası, çok güzel bir italyan Puglia kasabasıdır. Bu sahil dışında görebileceğiniz tek yer eski kasabanın içinde dolaşmaktır. Merkezi ve etrafı dolaşmak birkaç saatinizi alacaktır. Aynı zamanda yemek dahil burada çok güzel bir yarım gün geçirebilirsiniz.

Şehri dolaşırken en tepelere çıkmayı atlamayın burada manzara harikadır. İyi Seyahatler