Dalaman Civarı Gezileri

Uyarı 1: Dalaman’da ziyaret edilecek pek yer olmadığından Dalaman’dan arabanız varsa çevre bölgelere veya arabanız yoksa araba kiralayarak bir tur yapmanız en doğru karar olacaktır. Yine de böyle bir olanağınız yoksa en kötü havalimanın sahil kısmı olan SarıGerme Plajı’na yüzmeye gidebilirsiniz.

Eğer Dalaman’dan çok uzaklaşmadan bir şeyler yapmak istiyorsanız özellikle Kahvaltı, kesinlikle Köyceğiz’e gitmelisiniz! Dalaman Köyceğiz arası yaklaşık yarım saat sürmektedir.

Köyceğiz haricinde görmenizi asıl önereceğim yerler meşhur İztuzu Plajı ve Dalyan (Kaunos)’tur. Daha da çok vaktiniz varsa Dalaman’dan Köyceğiz, Akyaka, Dalyan, Kaunos, İztuzu Plajı gibi haftasonluk bir tur yapabilirsiniz.

Örnek Program 1:   Köyceğiz-Akyaka-Marmaris-Dalyan hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Bahsettiğim gibi bir güzergah ilginizi çekiyor ve vaktiniz biraz daha varsa Marmaris’ten 1 saat daha yolunuzu uzatarak Datça’ya ulaşabilirsiniz. Eğer benim 1 günüm daha var diyorsanız ve vizeniz bulunuyorsa Datça’dan Simi’ye (Bir Yunan Adası’na) geçebilirsiniz.

Uyarı 2: Dalaman’dan Akyaka‘ya ve/veya Datça’ya gitmenin haricinde yine çok popüler bir güzergah daha bulunuyor.  Bu yol Kaş’a gidiyor. Kaş’a kadar gidebileceğiniz o güzel yollar üzerinde en ünlü yerler Göçek, Fethiye, Ölüdeniz, Kayaköy, Saklıkent, Patara’dır.

Fethiye hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Ölüdeniz hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kayaköy hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Patara hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kaş’a ulaştıktan sonra ertesi gün ise Kekova’ya gidilebilir. Tabi ki daha çok vaktiniz varsa ve vizeniz bulunuyorsa Kaş’tan Meis’e (Bir Yunan Adası’na) geçebilirsiniz.

Kaş hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

İyi Seyahatler,