Drakula Şatosu

Uyarı 1: Drakula Şatosu günümüzde Romanya’nın transilvanya bölgesinde Braşov kentine yakın bir konumda Bran Kalesi olarak geçmektedir. Buraya en rahat ulaşım Braşov’tan sonra Sinaia (Peleş Kalesi) sonra da Romanya’nın başkenti olan Bükreş’ten ulaşabilirsiniz. Buraya Bükreş’ten transilvanya’ya yapabileceğiniz 1 günlük gezi içinde uğrayabilirsiniz.

Bükreş hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Peleş Kalesi hakkındaki yazıma ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Sinaia-Braşov, Braşov-Bükreş  arası tren biletlerim ve Bran Kalesi giriş biletim

Uyarı 2: Drakula Şatosu’na ulaşım aslında oldukça karışıktır: Bunun için Bükreş’ten veya Sinaia (Peleş Kalesi)’dan geliyorsanız öncelikle Braşov kentine gelmeniz geliyor. Braşov tren garından indikten sonra gözünüze turist gibi gelecek herkese soru sorun. İlk olarak gişeden Braşov’da şehiriçi otobüs bileti almanız lazım. Bu otobüs ile bir yere aktarmaya gitmeniz buradan da Bran’e giden bir otobüse binmeniz gerekiyor. İkinci otobüs için uzun süre beklemeniz gerekeceğinden özetle Sinaia’dan Bran Kalesi’ne ulaşmak için ortalama 3 saat kadar bir vakti göz ardı etmeniz gerekiyor. Fakat Drakula Şatosuz bir Transilvanya turu düşünülemez. 

Bilet aldıktan sonra sol yukarıdaki gibi bir tünelden geçerek şatonun içine ulaşıyorsunuz. Şato aslında oldukça küçük ve içeriyi gezmek için 1-2 saat kadar vakit yeterli olacaktır. Resimlerde de görüldüğü üzere içeride Drakula’nın soy ağacı, hikayesi, otoportresi, elbiseleri ve ev eşyaları bulunuyor. İyi Seyahatler,