Ischia Adası

Uyarı 1: İschia Adası’na en rahat Napoli’den kalkan teknelerle günübirlik gelebilirsiniz.

Napoli hakkındaki yazımı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Uyarı 2: Ada beklediğimden daha büyük sahili ise beklediğimden daha güzel çıktı. Burası yarım günde gezebileceğiniz bir yer değil belki 1 tam gün bile yeterli gelmeyebilir. Vaktiniz varsa özellikle yaz ayında adaya gelecekseniz 1 gece kalmanızı önerebilirim.

Uyarı 3: Adada görmeniz gereken en önemli yer Aragonese Kalesi (Castello Aragonese)‘dir. Resimde arkamda duran kale işte Aragonese Kalesidir. Bu kale, küçük volkanik bir ada üzerindedir. Kalenin olduğu adaya bir taş yoldan gitmesi bana meşhur Sveti Stefan adasını hatırlatmıştır. Kalenin ziyaret ücreti 10 euro civarındadır. Burada 2-3 saat boyunca dolaşmak yeterli olacaktır. Kaledeki her odadan çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kale saat 09:00-20:oo arasında ziyarete açıktır.

Uyarı 4: İschia’ya yaz mevsiminde geliyorsanız kesinlikle mayonuzu alın. Kaleyi gördükten sonra yüzerek adada gününüzü geçirin. Eğer bahar ya da kış aylarında buradaysanız sahil alternatifi yerine size iki adet çok güzel bahçe önerebilirim: Mortella Bahçeleri (Giardini la Mortella) ve Ravino Bahçeleri (Giardini Ravino). Bahçeler her gün açık olmadıkları için internetten bakmanızı öneririm.

İyi Seyahatler,