Kaş Gezilecek Yerler | Kaputaş Plajı ve Gezi Notları

Uyarı 1: Kaş’ın şehir içinde görmeniz gereken çok tarihi yer bulunmuyor. Fakat, civarda oldukça güzel tarihi kentler ve noktalar bulunuyor: Ksanthos, Demre, Patara . Kaş gezilecek yerler arasında genelde güzel sahiller, restoranlar ve olmazsa olmazı Kaputaş plajı yer alıyor.

Uyarı 2: Burası daha çok güzel restoran ve gece hayatı için tercih ediliyor. Nispeten birkaç güzel plajı da bulunuyor. Sahile paralel çıkan sokaktaki restoranlar ile bir arka paraleldeki restoranlar arasında fiyat açısından çok büyük fark var. En ön sırada bulunan bir restoranın arka köşesinde sadece duvara bile bakıyor olsanız, bir arka sokakta denize bakan manzaralı bir masadan daha çok ödeyebiliyorsunuz. Ayrıca, restoranlar arasında kalite açısından da çok fark bulunmuyor.

Uyarı 3: Önerdiğim Restoranlar sırasıyla Mehmetin Yeri, Smiles ve Şako‘dur.

**Mehmetin Yeri için önceden rezervasyon yapmanız gerekiyor.**

Uyarı 4: Kaputaş plajında (soldaki fotoğraf) çok sıra olduğu için sabah en erken saatte buraya gitmeniz gerekiyor.

Örnek Program

Birinci Gün

Mehmet’in restoranı, Kaş’ın hemen yanında bulunan Büyük Çakıl Plajı’nda bulunuyor. Bu plajın çok güzel bir sahili bulunuyor. Dolayısıyla, bir gününüzü  Büyük Çakıl Plajı‘nda yüzerek ve dinlenerek akşamında ise yine bu plajda bulunan Mehmed’in Yeri‘nde güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Mehmet’in Yeri için önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

İkinci Gün

Kaş’ın etrafında bulunan öteki güzel plajlar da kesinlikle Kaş gezilecek yerler listesinde yer alıyor. Bu plajlar sırasıyla meşhur Kaputaş plajı, İnceboğaz Çınar Beach ve Akçargerme plajlarıdır. Bu plajlar ücretsizdir sadece İnceboğaz’da şezlong kullanmak için bir şeyler yiyip içmeniz gerekebilir.

Eğer güne erken başladıysanız Kaputaş plajında yer bulmayı deneyebilirsiniz ve gidiş dönüş yolunda Kaş Marina (soldaki fotoğraf)’da güzel bir mola verebilirsiniz. Eğer, öğlen saatine denk geldiyseniz sırasıyla günün ilk yarısını geçirmek için İnceboğaz Çınar Beach diğer yarısını geçirmek için ise Akçargerme plajına gidebilirsiniz. Aynı akşam merkeze çok yakın olan Şako‘da veya Smiles’ta yemek yemenizi öneririm. Kışın geliyorsanız Şako kapalı oluyor ama Smiles’a gidebilirsiniz. Yazın ise kesinlikle manzarasından ötürü Şako’yu tercih etmelisiniz.

Not: Konaklama için arabanız varsa Çukurbağ’daki otelleri tercih edebilirsiniz. 🙂

Kaş’taki Öteki Fotoğraflar

İyi Seyahatler,